Cenné rady Ako vybrať ventilátor do kúpeľne, bytu, kuchyne, firemnej kuchynky, skladu, reštaurácie, kaviarne >

Hlavné zásady správneho výberu ventilátorov nájdete tu

Ako vybrať ventilátor do kúpeľne bytu WC kuchyne skladu reštaurácie kaviarne

Promo Stolík CATA Ventilátory - naša aktívna podpora Vášho predaja

Informácie a minigaléria tu

CATA ventilátory - prezentácia - predajné miesta

elektrospotrebiče CATA

E-SHOP / ONLINE KATALÓG  TU !!!

 

CATA Katalógy v pdf nájdete TU

 

Informácie o sortimente CATA v SR nájdete TU

Objednávka katalógov - Formulár

 

Referencie

Prečo práve s nami...

 

Poistky COOPER Bussmann

E-SHOP TU !!!

 

Výpadok vo výrobe? NIE!!!

 

Nástroj na špecifikáciu poistiek

 

Inforácie o COOPER Bussmann nájdete TU

ELMAT - elektroinštalačný materiál

Chcem zaslať podrobný profesionálny dopyt

 

Nástroj na špecifikáciu svetelných zdrojov

 

1000W reflektory na osvetlenie kostola? NIE! .... a čo tak 250W ?

Porovnanie priemyselných reflektorov

Fotografie

Fotografie našej práce

 

www.elektrika.sk www.digestor.info www.erevita.sk www.ikelp.sk www.rpadvisor.sk www.abiset.com  www.svetelnezdroje.sk www.cooperbussmann.sk www.vypinace.sk

www.electricity-sr.sk


Rarita: na Záhorí sa predáva vzácny Pohánkový med

30.08.2011, 15:27, správca

Pohánkový med

Príroda ponúka v každom kúte Zeme iné možnosti, takže okrem rôznych druhov včiel poznáme aj rôzne druhy medov.
Najčastejšie medy z regiónu Záhorie sú kvetové medy a to najmä z týchto rastlín: Špargľa, Lipa, Malina, Repka olejná, ovocné stromy, Púpava lekárska, Zlatobyľ obyčajná, Agát biely. Menej často sa podarí získať kvetový med zo Slnečnice, lebo na suchých záhoráckych pieskoch slnečnica väčšinou „nemeduje“ ...


a tiež Medovicový med - produkt vošiek a včiel - získaný z ihličnatých i listnatých stromov (nazývaný niekedy tiež „horský“). Tak ako pri každej znáške, aj Medovicový med sa málokedy podarí na 100% vytočiť ako „jednodruhový“, takže väčšinou sa predáva ako Miešaný med, alebo Lesný med (lesný med by mal byť v podstate kvetový med z kvetov lesných rastlín).

Vzácnou raritou je Pohánkový med z rastliny Pohánka jedlá alebo Pohánka streliciová (Fagopyrum esculentum). Na Slovensku sa Pohánka niekedy označuje ako Tatárka, podľa jedného z ďalších druhov (Pohánka Tatárska, Pohánka Japonská, Pohánka strieborno - šupkatá). Keďže Záhorie zlákalo pestovateľov tejto plodiny, konkrétne v okolí obce Veľké Leváre, nastala opačná situácia a tretia tohtoročná znáška medu záhoráckych včiel je z 90% práve z Pohánky (po znáške z Repky olejnej a z Agátu bieleho). Zvyšok tvorí 10% podiel znášky zložený z Lipy, Maliny a Ďateliny.

Tento vzácny a vysoko cenený druh medu je tmavšej červeno-hnedej farby a vyznačuje sa sladkou lahodnou chuťou a špecifickou arómou. V pomerne veľkom množstve obsahuje prírodný rutín - označovaný tiež ako vitamín P, ktorý patrí do skupiny flavonidov a je podobný ako flavonid z výťažku listov známej rastliny Ginkgo biloba. Preto sa Pohánkový med používa nielen ako doplnok výživy pri tehotenstve a dojčení, ale je účinný proti nočnému kašľu detí i dospelých, ako aj na podporu činnosti tráviaceho systému, spevňovanie stien ciev a zvyšovanie ich pružnosti. Obmedzuje krvácavosť okrajových žiliek, krvácavosť ďasien, hrubého čreva a hemeroidov. Podľa medicínskych informácií môže byť rutín obsiahnutý v Pohánkovom mede dôležitou prevenciou náhlych mozgových a srdcových príhod, diabetických ochorení, či ochorení očnej sietnice spojených s krvácaním. Poznáme aj schopnosti rutínu zmenšovať opuchy a pomliaždeniny a zabraňovať vzniku kŕčov. Rutín je tiež lapačom voľných radikálov, takže je vhodným doplnkom pri liečení mnohých civilizačných chorôb, používa sa tiež ako podpora liečby premenštruačného syndrómu. Keďže sa podieľa na spomalení oxidácie vitamínu C v tele, pomáha vlastne spomaliť starnutie.
Pohánkový med je vhodný pre všetky bežné spôsoby konzumácie medu (s maslovým chlebom či pečivom, dennú dávku „na lyžicu“, v pekárstve, cukrárstve atď.), jeho silná aróma však dokáže prekryť pôvodnú chuť nápoja (napr. čaju). Pri sladení nápoja akýkoľvek druhom medu musí mať nápoj tepotu maximálne 40 st. C, inak sa nielen stratia významné látky obsiahnuté v mede, ale vytvoria sa dokonca látky škodlivé. Pri konzumácii medu teda myslite aj na vhodný spôsob konzumácie, aby ste med užívali Na zdravie!

O samotnej rastline Pohánka sa dočítate na internete veľa zaujímavých informácií, niektoré odkazy uvádzame tu:
http://www.sme.sk/c/3949647/dnesne-menu-pohanka.html

http://www.potravinari.sk/page979sk.html

http://logopetko.sk/logopetko-preital-za-vas/133-med-je-uinneji-na-nony-kae.html

Pozn.: články môžu byť s odstupom času premiestnené, alebo zmazané prevádzkovateľmi stránok.
 

Dostupnosť jednotlivých druhov medu – kliknite TU

 
 

Súvisiace články

 

Ako vzniká med, z akých kvetov pochádza

Med je sladká lepkavá kvapalina, ktorú produkujú včely (včela medonosná). Sú to vpodstate včelami zozbierané a zahustené sladké šťavy, predovšetkým nektár kvetov, alebo medovica zo stromov.

 
« Späť


Diskusia: "Rarita: na Záhorí sa predáva vzácny Pohánkový med"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre