Panel používateľa

Med Lesný Medovicový 900g (FACETA 720 ml)

Med Lesný Medovicový 900g (FACETA 720 ml)

Vysoko hodnotený medovicový med. Hlavný podiel: Jedľa, Smrek, Lipa veľkolistá. Môže však obsahovať aj stopy znášky z lesných kvetov. Niekedy nesprávne označovaný ako lesný med.

12,01 € s DPH

13,34 € s DPH Zľava 10%

Dostupnosť: Skladom

Med tmavej jantárovej farby, niekedy tmavohnedý až čierny, vyznačuje sa "orechovo - karamelovou" vôňou, o niečo menej sladký ako napríklad agátový med.
Má protizápalové účinky, používa sa k podpore liečby ochorení dýchacích ciest a kožných ochorení.
Niekedy je znášaný aj konzumentmi, ktorým iné druhy – najmä kvetových medov vyvolávajú alergické reakcie (medovicový má menší alebo žiadny obsah peľov).
Základ pre tento druh medu získavajú včely najčastejšie na smrekoch, jedliach, boroviciach, duboch, lipách a javoroch. Je o niečo ťažšie stráviteľný ako čisto kvetové medy, je však mimoriadne biologicky hodnotný.
V niektorých oblastiach je tento druh medu vzácnou výnimkou, jeho znáška nie je každoročnou samozrejmosťou. Znáška je tiež značne závislá na vhodných klimatických podmienkach.

Niekedy je nesprávne nazývaný ako lesný med. Lesný med je totiž prevažne z kvetov rastín lesa - lesné maliny, lesné jahody atď. (výrazne vyšší podiel peľu než má medovicový med).
 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info