Panel používateľa

Med Lipa Malina 900g viacdruhový kvetovo - medovicový med

Med Lipa Malina 900g viacdruhový kvetovo - medovicový med

Viacdruhový kvetovo - medovicový med - Lipový + Malinový. Lipový med vzniká z nektáru lipy a tiež z lipovej medovice - je to teda "kombinovaný" - kvetovo - medovicový med. Patrí k najobľúbenejším druhom medu. Jeho farba sa pohybuje od svetložltej, pri kombincii s medovicovým medom až oranžovožltej až po zelenkavú. Chuť je lahodná a príjemná, niekedy môže byť veľmi jemne horká, niekedy až jemne mentolová, dopĺňa ju príjemná vôňa lipového kvetu.

 

 

Použitie: pri nachladnutí, horúčkach, pôsobí protizápalovo, pri liečbe akútnych i chronických zápaloch horných dýchacích ciest, pri prieduškovej astme, pri zápaloch krku, nosných dutín, priedušiek, pri angíne, podporuje vykašliavanie a potenie.

Pomáha zlepšovať metabolizmus a detoxikuje. Má diuretický účinok a vďaka vysokému obsahu antibiotických látok sa používa na liečenie chorôb močových ciest aj reumatických ochorení.

 

Konzumácia - kombinácia: Najčastejšie sa odporúča s lipovým čajom, s bylinnými čajmi a so zázvorovým čajom.

8 € s DPH

8,89 € s DPH Zľava 10%

Dostupnosť: Skladom

Kryštalizuje relatívne pomaly, asi ako agátový med - v závislosti od spôsobu skladovania.

 

V posledných rokoch sa kvôli počasiu darí včelám miešať ho zo znáškou z agátu. Snahou včelárov je však tieto znášky sledovať a oddeľovať.

 

Pri sladení nápoja akýkoľvek druhom medu musí mať nápoj tepotu maximálne 40 st. C, inak sa nielen stratia významné látky obsiahnuté v mede, ale vytvoria sa dokonca látky škodlivé. Pri konzumácii medu teda myslite aj na vhodný spôsob konzumácie, aby ste med užívali Na zdravie!

 

© Gabriel Puškáč, vedúci predaja, M: 0903 430 803

 

Ján Puškáč, včelár,
Veľké Leváre, Štúrova 891,
tel.:0903 219 276

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info