Panel používateľa

Čím sa líšia vysokorýchlostné poistky od iných typov poistiek

Pridané: 4.9.2019 17:00:01 Počet zobrazení: 3364

04 September 2019

Vysokorýchlostné poistky boli vyvinuté na základe metód používaných na výrobu priemyselných poistkových vložiek. 

Avšak kvôli minimalizácii I2t (tzv. Jouleov integrál), znižovaniu špičkových prúdov a oblúkových napätí sa výroba poistkových vložiek modifikovala. Na zabezpečenie rýchleho roztavenia prvkov majú odlišný tvar od podobných typov priemyselných poistiek. Spravidla pracujú pri oveľa vyšších teplotách (v sťažených klimatických podmienkach), ako iné rady poistiek. Vysokorýchlostné poistky tiež spravidla pôsobia proti vyšším energetickým stratám, na rozdiel od iných typov poistiek (z dôvodu vyššej teplotnej odolnosti prvkov) a tiež majú menšie fyzické rozmery. Z týchto dôvodov telo alebo použitý nástrčkový materiál sú často z oveľa kvalitnejších materiálov, ako iné typy poistiek. Vysokorýchlostné poistky slúžia primárne pre protiskratovú ochranu polovodičových zariadení. Vysoké prevádzkové teploty často obmedzujú použitie zliatin s nízkym bodom tavenia, ktoré pracujú pri teplotách nízko nad aktuálnymi operáciami (okolitými pracovnými procesmi). Výsledkom je, že Vysokorýchlostné poistky majú v mnohých prípadoch obmedzovanú schopnosť ochrany proti týmto zhoršeným podmienkam. Veľa typov Vysokorýchlostných poistiek je rozmerovo odlišných od štandardných veľkostí používaných v ochranných systémoch. I keď to vyžaduje ďalšie montážne úpravy pre Vysokorýchlostné poistky, zabraňuje to použitiu nesprávnych poistkových vložiek v odstupňovanom systéme.


Požadované vlastnosti / poskytované:
Pre ochranu polovodičov Vysokorýchlostnými poistkami treba zvážiť hodnoty parametrov zariadení a potrebu Vysokorýchlostných poistiek.
Existuje niekoľko parametrov a s nimi spojených ovplyvňujúcich faktorov. Spôsob, akým sa prejavujú a interpretujú bude uvedený neskôr. Tieto parametre a súvisiace faktory bude treba použiť a brať do úvahy kvôli závislosti na špecifických požiadavkách obvodov a aplikácií. Niektoré z týchto faktorov budú neskôr vysvetlené nižšie. Ostatné budú popísané v časti o dimenzovaní napätia, dimenzovaní prúdu a aplikáciách.
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie