Panel používateľa

Ventilátor s časovou automatikou (Timer) nevypína, ako odstrániť príčinu?

Časovú automatiku obsahujú modely | "Timer" | "Timer + Hygro" | prípadne "Sensor PIR" |

  1. Skontrolujte nastavenú hodnotu časového dobehu = zvážte, či čakáte na vypnutie dostatočne dlhý čas. Prípadne nastavte hodnotu na nižšiu = pre modely Timer - kolieskom trimmera úplne doľava - citlivo! nepretočte! (minimum sú 3min), pre model GTH kľúčom C nastavte na ľavej dvojici kryštáľov 1 min  = vypínanie overíte rýchlejšie.
  2. Skontrolujte, či nemáte zapnutý spínač S1 v polohe ON (horná) = vtedy beží ventilátor na 40% otáčky tzv. trvalé prevetrávanie / trvalý chod (platí pre modely GTH s digitálnym displejom). Po prepnutí S1 do polohy OFF (nadol) sa ventilátor zastaví (k zastaveniu nepríde, ak je práve aktívna vlhkostná automatika = vlhkosť v miestnosti prekročila užívateľom nastavenú hodnotu na ventilátore).
  3. Dajte odborníkovi zmerať hodnotu napätia prichádzajúceho k ventilátoru za vypnutým vypínačom. Štandardné = výrobcom očakávané hodnoty sú buď 0 Volt (vypnutý domový spínač), alebo 230V. Ak zistíte za vypnutým domovom vypínačom inú hodnotu (15V, 80V, 100V...), odstráňte príčinu (najčastejšie indukcia). Nejedná sa o výrobnú vadu ventilátora.

Indukcia v elektroinštalácii má napríklad na svedomí aj blikanie LED reflektorov pri vypnutom vypínači. Nové technológie, nové výzvy (LED). Ak potrebujete pomoc s výrobkom z nášho dovozu, kontaktujte nás. Servis a podporu poskytujeme len pre výrobky pochádzajúce z nášho dovozu a distribúcie.

Miesta Predaja ventilátorov CATA nájdete na našom E-shope

Podstatná časť práce (montáž, pripojenie, nastavovanie) patrí do rúk kvalifikovaným elektrotechnikom z praxe = tým, čo sa denne elektroinštaláciami živia a majú dostatok odborných znalostí a skúseností.

Pozrite tiež príbuzný článok: Ventilátor s Timerom nevypína kvôli indukcii za vypnutým spínačom - ako vyriešiť problém?

Viac často odpovedaných otázok na tému sklenených ventilátorov CATA E GLASS.

Návod k nahliadnutiu (Návod k inštalácii, zapojeniu, obsluhe a prevádzke zariadenia).

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte a pomôžte tak aj ostatným.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie